WARSZAWSKA MAPA AKADEMICKA

Szkoła Główna turystyki i hotelarstwa vistula

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula – SGTiH Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) to nowoczesna uczelnia prostudencka, która ma charakter szkoły biznesowej. Powstała w wyniku połączenia trzech uczelni turystycznych – renomowanej Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie, stołecznej Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki oraz Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa z Łodzi. Dołączył do nich również utworzony jeszcze w 1972 r. Instytut Turystyki, jedyna w Polsce jednostka badawczo-rozwojowa prowadząca interdyscyplinarne, kompleksowe badania w zakresie turystyki. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula oraz Akademia Finansów i Biznesu Vistula tworzą filary dynamicznie rosnącej Grupy Uczelni Vistula.

 

Wydziały

Wydział turystyki i rekreacji

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to innowacje i praktyka. Przygotowuje absolwentów do pracy w kierowaniu, tworzeniu i zarządzaniu przedsiębiorstwami turystycznymi, sportowymi lub rekreacyjnymi. Kształci na kierunku Turystyka i Rekreacja, Dietetyka oraz Coaching Stylu Życia. Uczelnia promuje ideę przedsiębiorczości. Stawia na praktyczny i międzynarodowy wymiar nauczania.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula to uczelnia liderów i globalnych możliwości, która może poszczycić się prestiżową akredytacją THE-ICE. To znak najwyższej jakości kształcenia na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną.

Vistula przygotuje cię do międzynarodowej kariery. Zyskasz dyplom uznanej na rynku uczelni. Dzięki umowie zawartej z B.H.M.S Business & Hotel Management School w Lucernie możesz przez rok studiować w Szwajcarii i zdobyć podwójny a nawet potrójny dyplom licencjacki lub magisterski (Vistula, BHMS i Robert Gordon University).

Kierunki studiów

Dietetyka

DIETETYKA
W krajach rozwiniętych, również w Polsce, narasta epidemia nadwagi i otyłości. Z drugiej strony coraz silniejszy jest trend związany ze zdrowym, racjonalnym odżywianiem. Specjaliści, którzy mają solidną, kompleksową wiedzę z zakresu dietetyki są dziś poszukiwani, a ich solidna, kompleksowa wiedza i kompetencje są w cenie. Właśnie dlatego w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w ramach oferty studiów licencjackich uruchomiony został kierunek Dietetyka.
Trzyletnie studia są doskonałą propozycją dla osób, które nie tylko dbają o swoją kondycję i zdrowe odżywianie, ale chciałyby także dowiedzieć się, jak wiedzę z zakresu dietetyki wykorzystać w praktyce.
Największym atutem kierunku Dietetyka (studia licencjackie) realizowanym w Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) jest unikatowy w skali kraju program. Został on skonstruowany z uwzględnieniem sposobu odżywiania człowieka zdrowego, ze zwróceniem uwagi na jego zróżnicowaną aktywność fizyczną, wiek, stan fizjologiczny, a także narodowość czy upodobania kulinarne. Studenci dowiadują się, jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu być sprawnym, mieć dobre samopoczucie oraz właściwą kondycję psychiczną i fizyczną.

Turystyka i Rekreacja

TURYSTYKA I REKREACJA
Kierunek Turystyka i Rekreacja prowadzony przez Szkołę Główną Turystyki i Hotelarstwa Vistula posiada prestiżową akredytację THE-ICE (The International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education). To jeden z dwóch najważniejszych na świecie certyfikatów przyznawanych uczelniom kształcącym na potrzeby branż zajmujących się turystyką, rekreacją, organizacją wydarzeń i sztuką kulinarną. Akredytacja THE-ICE jest rozpoznawalnym na całym świecie znakiem najwyższej jakości, dowodem uznania dla kultury otwartości, współpracy z branżą i silnych powiązań nauki z praktyką.
Kierunek Turystyka i Rekreacja swoją popularność zawdzięcza szerokim perspektywom rozwoju, jakie oferuje swoim absolwentom. Praca w branży turystyczno-rekreacyjnej to połączenie interesującego zajęcia i rozwoju osobistego.
To także odpowiedzialność za osoby, które decydują się na korzystanie z usług biura podróży, hotelu, restauracji, klubu fitness czy organizatora kongresu, oczekując profesjonalnej organizacji oraz satysfakcji ze współpracy i dostarczonych usług.
Turystyka i Rekreacja w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie (dawniej Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji) jest doskonałym kierunkiem dla osób, które chcą pracować w dynamicznym środowisku. Tutaj liczy się komunikatywność, znajomość języków obcych, umiejętności organizacyjne oraz przedsiębiorczość. Odnajdą się tu również osoby kreatywne, które uwielbiają podróżować, poznawać świat i ludzi i chcą dowiedzieć się, jak zapewniać turystom niezapomniane wrażenia.
Celem studiów jest przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności niezbędnych w działalności przedsiębiorstw szeroko pojętej branży turystycznej. Zdobędziesz także niezbędną wiedzę z zakresu marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi i innych dziedzin istotnych dla pracy w turystyce, hotelarstwie, gastronomii i rekreacji. Ponadto zapoznasz się z najnowszymi technologiami informatycznymi i zagadnieniami z zakresu stosunków międzykulturowych oraz oddziaływania człowieka na otoczenie. Teorię uzupełnisz praktyką. Sprawdź sekcję “Praktyki zawodowe” i odkryj, jakie możliwości rozwoju zawodowego czekają Cię już podczas studiów! Kierunek Turystyka i Rekreacja prowadzimy na studiach licencjackich i magisterskich.

Coaching Stylu Życia

Coaching Stylu Życia są to 2-letnie studia magisterskie przeznaczone dla absolwentów studiów I stopnia: psychologii, dietetyki, rekreacji i wychowania fizycznego. Głównym celem kierunku jest edukacja w trzech obszarach: prawidłowa dieta, aktywność fizyczna i równowaga emocjonalna. Absolwenci studiów będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o nowe obszary i holistycznie zająć się swoimi klientami. Być lepszym trenerem personalnym, lepszym rehabilitantem czy dietetykiem. To pierwsze takie studia magisterskie w Polsce.
Kierunek Coaching Stylu Życia uzyskał akredytację od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Częścią programu studiów jest akredytowana ścieżka Approved Coaching Specific Training Hours w International Coach Federation (ACSTH ICF). To oznacza, że absolwenci tego kierunku otrzymają nie tylko dyplom ukończenia studiów magisterskich uczelni wyższej, ale również certyfikat ACSTH ICF uprawniający do wykonywania zawodu coacha oraz pełne przygotowanie do podjęcia międzynarodowego egzaminu akredytacyjnego na profesjonalnego coacha ICF na poziomie ACC (Associate Certified Coach International Coach Federation). Trzon programu studiów został opracowany według międzynarodowych standardów ICF i jest zgodny z etyką profesjonalnego coachingu.
Dlaczego warto studiować Coaching Stylu Życia?
W Stanach Zjednoczonych aż 70 proc. menedżerów średniego szczebla (wyższego – prawie wszyscy) systematycznie korzysta z usług coacha. W Anglii 80 proc. firm inwestuje w coaching, w Polsce – jedynie 15 proc. Według badań Forbes, ROI czyli zwrot z inwestycji w coaching jest 6-krotny, a według danych PwC nawet 7-krotny. Jak się okazuje nie tylko warto inwestować w coaching, jak również w karierę jako coach. Według raportu The Future of Jobs w przyszłości będą się liczyły kompetencje cyfrowe i społeczne, a te ostatnie będą niezwykle istotne w procesie zmian jakich będziemy doświadczać. Nasza kariera nie będzie opierała się na jednej wyuczonej profesji. Będziemy musieli cały czas podnosić nasze umiejętności, nieustannie dokształcać się, zmieniać profesję i co za tym idzie pracę. A w związku z tymi zmianami, będziemy potrzebowali coachów, którzy pomogą nam przez nie przejść.

Rekrutacja

Kontakt

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa

tel. 22 45 72 300,

fax. 22 45 72 303

e-mail: rekrutacja@vistula.edu.pl

Szczegółowy kontakt