Psychologia służb mundurowych

Psychologia służb mundurowych – Wspieraj bohaterów życia codziennego

Interesujesz się mechanizmami i prawami rządzącymi psychiką? Jednocześnie chcesz wspierać tych, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, mamy dla Ciebie niezwykłą ofertę. To studia na specjalności „Psychologia służb mundurowych”, dzięki której połączysz swoją pasję z jej praktycznym zastosowaniem.

Zrozumieć służby mundurowe
Psychologia służb mundurowych zajmuje się badaniem zachowania, myślenia i emocji osób pracujących w służbach, takich jak policja, straż pożarna, służby specjalne czy wojsko. Celem jest zrozumienie specyfiki ich pracy i jej wpływu na psychikę oraz zdrowie, a także na ich relacje z rodzinami i społeczeństwem.

Zadania psychologa
Psychologowie w tej dziedzinie zajmują się m.in. diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń emocjonalnych i behawioralnych, które mogą wystąpić u pracowników służb mundurowych, takich jak stres pourazowy, depresja, lęk czy uzależnienie. Pomagają także w rozwiązywaniu konfliktów zawodowych, problemów związanych z adaptacją do pracy oraz w rozwijaniu kompetencji pomocnych w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

Pomoc dla bohaterów
Psychologowie służb mundurowych mogą również pracować nad rozwojem programów szkoleniowych i rekrutacyjnych, aby zwiększyć skuteczność i efektywność pracy służb mundurowych oraz polepszyć zdrowie psychiczne ich pracowników. Jeśli w przyszłości chcesz zajmować się udzielaniem pomocy osobom pracującym w służbach mundurowych, ta specjalność przygotowana jest właśnie dla Ciebie.

Gdzie szukać pracy po psychologii?
Absolwent studiów na specjalności „Psychologia służb mundurowych”jest przygotowany do pracy:

  • we wszystkich służbach mundurowych,
  • w szkołach o profilach mundurowych,
  • w poradniach zdrowia psychicznego,
  • w instytucjach udzielających pomocy osobom pracującym w służbach mundurowych,
  • w prywatnym gabinecie świadcząc usługi psychologiczne.

Rekrutacja na semestr 2024/2025 już trwa! Specjalność „Psychologia służb mundurowych” dostępna jest na kierunku Psychologia aż w siedmiu naszych wydziałach!

Nie przegap szansy na rozwój kariery w wyjątkowej dziedzinie. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.