Sprawdź co kryje XII piętro PKiN – zacznij studia w Collegium Civitas!

Za nami półmetek rekrutacji na rok akademicki 2022/2023 w Collegium Civitas, Uczelni, która od 25 lat kształci specjalistów z zakresu Socjologii, Zarządzania, Stosunków Międzynarodowych, Dziennikarstwa i Nowych mediów. Dowiedz się, co czeka na Ciebie na XII piętrze PKiN.

Wybór studiów pierwszego stopnia to poważna i często trudna decyzja. Jeżeli jeszcze nie wybraliście uczelni albo rozważacie zmianę dotychczasowej – zachęcamy do zdobycia Waszych pierwszych stopni naukowych właśnie w Collegium Civitas, uczelni z siedzibą w samym centrum Warszawy (Pałac Kultury i Nauki).

To co nas wyróżnia, to przede wszystkim praktyczne podejście do kształcenia, unikatowe specjalności, odpowiadające bieżącym potrzebom rynku pracy, tworzone we współpracy z pracodawcami, eksperckie grono wykładowców i wysoki poziom umiędzynarodowienia. Rezultat? Jak wynika z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA), absolwenci Collegium Civitas z łatwością znajdują pracę w interesujących ich branżach.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają 4 kierunki studiów i aż 25 wyjątkowych specjalności. Uczelnia prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim oraz studia dwujęzyczne polsko-angielskie. Jak podkreśla rektor Collegium Civitas, profesor Stanisław Mocek – „Co roku oferta edukacyjna uzupełniana jest o nowe programy, które odpowiadają na potrzeby pracodawców i zmiany zachodzące na rynku pracy oraz bieżące trendy technologiczne i rozwojowe”.

W Collegium Civitas realizowana jest koncepcja nauki 3.0, która daje Studentkom i Studentom możliwość aktywnego uczestnictwa we wszystkich procesach dydaktycznych – mogą w znacznym zakresie sami planować swój program studiów, brać udział w angażujących warsztatach czy testować wiedzę w praktyce. Studia w Collegium Civitas to także wartościowe relacje z wykładowcami – ekspertami, dziennikarzami, dyplomatami, naukowcami i przedstawicielami świata biznesu.

Sami studenci mówią, że to magiczne miejsce, i to nie tylko z uwagi na siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki, pełnym niezwykłej, zagadkowej energii. Tajemnica sukcesu Uczelni to wyjątkowa atmosfera studiowania i możliwość zdobycia bezcennych umiejętności, które są szansą na realizację przyszłych planów zawodowych.

Zarządzanie niejedno ma imię – studia realizowane w ścisłej współpracy z pracodawcami

Katedra Zarządzania Collegium Civitas w tym roku akademickim proponuje Kandydatkom i Kandydatom na studia pierwszego stopnia 5 specjalności w języku polskim: Analityka danych, big data i kodowanie, Biznes międzynarodowy, Digital Marketing, Manager HR i Zarządzanie. Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim – Zarządzanie.

 

Zajęcia prowadzą praktycy z obszaru biznesu, planowania strategicznego oraz specjaliści w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Wśród wykładowców znajdują się również trenerzy, specjaliści, praktycy reklamy, marketingu, brandingu i PR, zawodowo związani z agencjami reklamowymi, Public Relations oraz domami mediowymi.

Nowe media i dziennikarstwo – praktyka pod okiem czołowych polskich dziennikarzy

Na kierunku, uznanym za najlepszy kierunek praktyczny w Polsce (wg Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) już od wielu lat kształcimy kolejne pokolenia dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w mediach społecznościowych.

W tym roku akademickim na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia w języku polskim czekają dwie specjalności: Komunikacja multimedialna. Twórcy internetowi, social media i wideo w sieci oraz Nowe media i dziennikarstwo.

Uczelnia stawia przede wszystkim na praktyczny wymiar kształcenia współpracując z czołowymi polskimi dziennikarzami, laureatami najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, czy Edwin Bendyk z „Polityki”. Dla studentów oznacza to stały kontakt z praktykami oraz stanowi gwarancję poznania praktycznego warsztatu dziennikarskiego. Studentki i Studenci samodzielnie prowadzą studencką rozgłośnię Radio Pałacc, nagrywają podcasty, tworzą treści do social mediów, nagrywają filmy.

Socjologia – wysokie pozycje w rankingach ELA i Perspektywy 2022

Najlepsze studia socjologiczne wśród uczelni niepublicznych w Polsce według rankingu PERSPEKTYWY 2022 to tylko jedna z przesłanek, aby zaufać Collegium Civitas i rozpocząć studia na XII piętrze PKiN.  Praktyczna wiedza z zakresu zjawisk i procesów społecznych, skutecznej komunikacji, psychologii i coachingu oraz programy z zakresu specyfiki nowych mediów, docenione zostały także przez Polską Komisję Akredytacyjną. W mijającym roku akademickim Kierunek uzyskał pozytywną ocenę PKA.

Na Kandydatki i Kandydatów na studia pierwszego stopnia czekają w tym roku takie specjalności jak: Analityka i design internetowy, Kryminologia, Marketing, reklama i nowe media, Psychologia społeczna oraz Socjologia.

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja – polityka i dyplomacja od podszewki

Uczelnię od lat wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia (w rankingu PERSPEKTYWY 2022 Uczelnia zajęła 5 miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce). Tak jak na innych kierunkach również w Katedrze Stosunków międzynarodowych postawiono na praktyczne podejście do kształcenia, a zajęcia prowadzi kadra światowej klasy ekspertów.

Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę z dyplomacją, w biznesie międzynarodowym czy po prostu pracując z zagranicznymi partnerami, na studiach pierwszego stopnia w języku polskim mogą w tym roku wybrać jedną z siedmiu specjalności: Kryzys klimatyczny a bezpieczeństwo międzynarodowe, Biznes i marketing międzynarodowy, Studia azjatyckie i orientalne, Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej, Marketing, reklama i nowe media w stosunkach międzynarodowych, Stosunki międzynarodowe i cieszące się dużym zainteresowaniem Cyberbezpieczeństwo.

Dodatkowo w tym roku akademickim uruchomione zostały studia z rocznym programem pomostowym w języku ukraińskim – Stosunki międzynarodowe.

Rekrutacja

Wszelkie informacje dotyczące procesu rekrutacji na studia I stopnia w języku polskim dostępne są na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/zasady-rekrutacji-studia-i-stopnia-po-polsku. Zapisy na studia odbywają się online.

Aktualna oferta studiów w języku polskim, angielskim oraz dwujęzycznych (polsko-angielskich), dostępna jest na stronie: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia

Zapraszamy!

Kontakt do Działu Rekrutacji Collegium Civitas
Pałac Kultury i Nauki, 12. piętro, pokój 1210
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
tel. 22 656 71 89
e-mail: rekrutacja@civitas.edu.pl