Kompasy Vistuli 2022

 „Kompasy Vistuli 2022” – wielki konkurs dla absolwentów Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula rozstrzygnięty

To był czas, aby w końcu się spotkać! Pod hasłem #TimetoMeet odbyły się w hotelu Novotel w Warszawie Ogólnopolskie Obchody Dnia Przemysłu Spotkań GMID 2022. To wielkie wydarzenie było połączone z galą „Kompasów Vistuli” – konkursu dla absolwentów Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali: Dmytro Moiseienko (w kategorii Menedżer) oraz Rafał Kupisz (w kategorii Przedsiębiorca).

„Kompasy Vistuli” wręczono po raz trzeci. Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula wyróżnia w ten sposób swoich najlepszych absolwentów, którzy odnieśli znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, w pracy w sektorach takich jak: turystyka, hotelarstwo i HORECA, branża spotkań czy zarządzanie sportem. Inicjatorem „Kompasów Vistuli” jest Rada Biznesu SGTiH Vistula, w której skład wchodzą przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz dziennikarze branżowi. Kapitułę konkursu tworzą przedstawiciele Rady Biznesu i Uczelni.

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Menedżer, której partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Kapituła nagrodziła Dmytro Moiseienko, absolwenta studiów licencjackich na kierunku Turystyka i rekreacja (2019 rok). Dmytro jest obecnie Project Managerem w EMEA, Meeting15 SA. To Platforma eventowa, która pozwala na budowanie i realizację najbardziej zaawansowanych wydarzeń zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Nasz laureat spełnia się także w MPI Poland Chapter. Mówi, że cały swój czas poświęca branży eventowej, która jest jego największą pasją.

W kategorii Przedsiębiorca, której partnerem jest MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań, uhonorowano Rafała Kupisza, absolwenta studiów licencjackich na kierunku Turystyka i rekreacja Akademii Finansów i Biznesu Vistula (2013 rok). Jest właścicielem firmy Global Service Agencja Artystyczna oraz Food Park Skwer przy Orlej. Jego firma powstała jako start-up. Obsługiwał wesela oraz imprezy okolicznościowe. Teraz z sukcesem zajmuje się obsługą muzyczną i artystyczną bardzo różnych wydarzeń. Podkreśla, że mimo pandemii nie odnotował spadków przychodów, co traktuje jako ogromny sukces. Rafał Kupisz jest nie tylko przedsiębiorcą, ale także strażakiem ochotnikiem, od niedawna ma także status ratownika medycznego.

Kapituła „Kompasów Vistuli” doceniła elastyczność i kreatywność tegorocznych laureatów, odwagę, konsekwencję energię i wytrwałość. Właśnie te cechy są szczególnie ważne w dzisiejszych czasach. Bez nich nie da się ani przetrwać w branży, ani planować dobrej przyszłości.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula ma uznanie dla ludzi, którzy potrafią wykorzystać wiedzę i kompetencje zdobyte w czasie studiów, umieją komunikować się, dostrzec zmiany i przewidzieć trendy, a do tego mają pasję. Tacy są tegoroczni laureaci „Kompasów Vistuli”. Są najlepszymi ambasadorami uczelni i mogą wskazać drogę innym.

Patronem konkursu „Kompasy Vistuli” jest Polska Izba Turystyki.

Serdecznie gratulujemy laureatom!

Materiały prasowe Uczelni Vistula

Więcej: vistulahospitality.edu.pl