Ranking Financial Times Master in Finance 2021

akademia leona koźmińskiego

Studia w Koźmińskim startem do kariery w finansach

Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego po raz kolejny znalazły się w rankingu Financial Times” najlepszych tego typu studiów na świecie. W tegorocznym rankingu studia w ALK zajęły 21. miejsce. Koźmiński trafił do bieżącego zestawienia jako jedyna uczelnia polska i środkowoeuropejska, zaś zagraniczne uczelnie partnerskie Koźmińskiego znalazły się na pozycjach: drugiej (ESCP Business School) i trzeciej (SKEMA Business School). Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.

Na studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Koźmińskim decydują się tylko najzdolniejsi, ale też najsilniej zmotywowani do rozpoczęcia kariery na wysokich stanowiskach absolwenci studiów licencjackich z kraju i zagranicy. Ranking Financial Times” zwraca uwagę na rozwój kariery, w którym absolwenci ALK są na 10. miejscu na świecie. Jeszcze lepiej prezentuje się ich zdolność do podejmowania pracy w dowolnym miejscu globu – są pod tym względem na 8. miejscu na świecie. Wybierając program double degree studenci mogą uzyskać dwa dyplomy – zarówno ALK, jak i jednej z uczelni partnerskich: wspomnianej SKEMA Business School, Uniwersytetu Porto lub ESSCA we Francji.

Studia finanse i rachunkowość w Koźmińskim mają najwyższą, wyróżniająca ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citi i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association, GARP, studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania.

Studia z finansów mają dość elitarny charakter. Od samego początku studenci mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia analityczne, jak Laboratorium Bloomberga czy praktyki w najlepszych firmach globalnych i krajowych. Naturalną konsekwencją takiego programu jest dobry start zawodowy, dzięki czemu Koźmiński po raz kolejny jest tak wysoko w globalnym rankingu – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Ranking FT” bada losy absolwentów i potwierdza, że polscy i międzynarodowi absolwenci finansów i rachunkowości po Koźmińskim radzą sobie bardzo dobrze. Na kierunkach wykładanych wyłącznie po angielsku cudzoziemcy stanowią ponad połowę słuchaczy. Wybierają tę uczelnię ze względu na jej silną pozycję międzynarodową: atrakcyjny program studiów, posiadane akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA i wysokie notowania w rankingach Financial Times”.

Międzynarodowy charakter naszej uczelni, anglojęzyczny program studiów z finansów i rachunkowości, doskonałe perspektywy zawodowe absolwentów ALK, a także sprawna obsługa studentów zagranicznych przez administrację, od lat stanowią ważne argumenty dla kandydatów na studia z Polski i ze świata –– mówi prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego. – Wysokie pozycje naszego kierunku w międzynarodowych rankingach FT” potwierdzają trafność ich wyborów.

Łączymy pasję studentów z najnowszą teorią i praktycznym doświadczeniem, m.in. dzięki ścisłej współpracy z partnerami z branży finansowej. W ten sposób tworzymy aktywną społeczność aspirujących i doświadczonych profesjonalistów finansowych. Jednym z najlepszych przykładów jest konkurs “CFA Research Challenge”, w którym od kilku lat nasi studenci zajmują czołowe miejsca, a w konsekwencji zdobywają uznanie środowiska i dobry punkt startu do kariery w finansach. Najnowszy ranking “FT” to nasze wspólne osiągnięcie i motywacja do jeszcze większych starań – mówi dr Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finance and Accounting.

Więcej informacji o rankingu i studiach z finansów i rachunkowości w Koźmińskim TUTAJ: https://bit.ly/ft_ranking_finanse_alk_2021

Ewa Barlik
rzecznik prasowy

tel. +48 601 248 450 
Akademia Leona Koźmińskiego
ul. Jagiellońska 57/59, 03-301 Warszawa
www.kozminski.edu.pl

***

Polub nasz fanpage Mapa Akademicka na Facebooku i zaobserwuj @mapaakademicka na Instagramie, aby być na bieżąco z informacjami o uczelniach i studiowaniu.