Chcesz założyć startup lub z sukcesem prowadzić rodzinną firmę?

Chcesz założyć startup lub z sukcesem prowadzić rodzinną firmę? A może w przyszłości będziesz właścicielem firmy? Weź udział w spotkaniu online dla kandydatów na studia zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska w Akademii Leona Koźmińskiego.

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska to jedyne studia magisterskie w Polsce, które przygotowują młodych przedsiębiorców oraz sukcesorów firm rodzinnych do prowadzenia własnej działalności. To kierunek adresowany do wszystkich, którzy w przyszłości chcą obrać stanowiska kierownicze na rynkach polskich, jak i zagranicznych. Studia prowadzone są trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym.

Cel studiów

Celem studiów jest wykształcenie specjalistów w zarządzaniu przedsiębiorstwem, szczególnie z sektora MŚP. Absolwenci będą potrafili poprowadzić swoją firmę lub dokonać sukcesji firmy rodzinnej. 

Program i zakres studiów

Metody nauczania są innowacyjne, oparte na zajęciach praktycznych, które wykorzystują gry decyzyjne i symulacje. Uczestnicy studiów pracują na narzędziach takich jak: systemy ERP, CRM i zarządzania procesami. Poznają również najnowsze rozwiązania z zakresu finansów oraz księgowości.

Wybrane przedmioty:

  • Profesjonalizacja struktur i procesów biznesowych
  • Analiza programów funkcjonalnych
  • Analiza wartości niematerialnych i prawnych
  • Wdrażanie programów zarządzania zasobami ludzkimi
  • Wdrażanie programów marketingowych
  • Zarządzanie sprzedażą
  • Podejmowanie decyzji i rozwiązywanie konfliktów

Dlaczego ZRP? Poznajcie opinie studentów i absolwentów nt. kierunku

Dominika, studentka

Kierunek ZRP wybrałam ze względu na duże możliwości i perspektywy rozwoju naszej firmy rodzinnej. Przedmioty takie jak: Zarządzanie projektami oraz Zarządzanie sprzedażą dostarczyły mi wiedzy na temat kontroli nad procesami w mojej firmie rodzinnej oraz dały nowe spojrzenie na strukturę i sposoby zarządzania biznesem.

Agata, absolwentka

Kierunek zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska wybrałam ze względu na jego praktyczny aspekt. Studia pozwoliły na uzyskanie wiedzy z bardzo szerokiego zakresu zarządzania i prowadzenia działalności. Jako że jestem związana z firmą rodzinną, to te studia zdecydowanie pomogły mi w zwiększeniu mojej świadomości na temat zarządzania przedsiębiorstwem. Kompleksowo przygotowały mnie do kontynuowania działalności w rodzinnej firmie.

Mateusz, absolwent

Kierunek zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska zwrócił moją uwagę nie tylko swoim programem nauczania, ale także tym, jak jest realizowany. Na każdych zajęciach, poza wiedzą, dostawaliśmy do rozwiązania case’y w grupach, które wymagały od studenta pochylenia się nad danym problemem i zrozumienia wiedzy, jaką przekazuje nam wykładowca. Nacisk na zaangażowanie studentów bardzo pozytywnie przekładał się na efektywność zajęć.

Wywiad ze studentką z Julią Borawską, studentką II roku

Dlaczego spośród tylu możliwości wybrałaś zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa – perspektywa właścicielska?

Po obronie licencjata długo zastanawiałam się, jaką drogę powinnam dalej wybrać. Nie wiedziałam, czy moją przyszłość chcę związać z jakąś dużą korporacją czy z własnym biznesem, jednak nie chciałam zamykać sobie szansy na którąś z tych dróg. Po spotkaniu zorganizowanym przez ALK postanowiłam iść właśnie na ten kierunek, ponieważ wiedziałam, że nawet jeśli nie będę miała własnej firmy, to zdobędę wystarczającą wiedzę, aby móc zarządzać w korporacji jako menedżer.

Co najbardziej podoba Ci się na tym kierunku?

Zdecydowanie sposób przekazywania wiedzy. Wszyscy wykładowcy przekazują teorię w sposób praktyczny. Dzięki temu nie jest to zwykłe uczenie się na pamięć regułek, tylko możliwość zrozumienia pewnego zjawiska w realnych warunkach.

Czy po pierwszym roku zauważyłaś, co dało Ci studiowanie ZRP?

Można powiedzieć, że już po pół roku studiowania zaczęłam to zauważać, ponieważ jako studenci dostaliśmy szansę wzięcia udziału w płatnych stażach dopasowanych do naszego kierunku studiów. Dziś staż zamienił się w pracę na pełen etat. Dodatkowo studia na ZRP ułatwiają wejście w „biznesowe życie”.

Czy miałaś szansę wykorzystać wiedzę nabytą na uczelni w praktyce?

W pracy, o której już wspominałam, mam styczność z programem akceleracyjnym dla start-upów, dzięki któremu widzę, jak bardzo wiedza na uczelni zgadza się z realnym życiem. Praktycznie każdego dnia widzę, jak teoria z zajęć nie jest tylko do nauczenia się, bo akurat tego od nas wymagają, ale ma swoje przełożenie na życie codzienne i jest istotnym elementem każdego planu, bez którego nie jest się w stanie stworzyć dobrze prosperującego biznesu.

Co byś powiedziała osobom, które wahają się przy wyborze kierunku?

Szczerze jest to jeden z lepszych wyborów, jeśli chodzi o kierunek studiów. Jest to kierunek, po którym może nie będziesz specjalistą w jednej konkretnej dziedzinie, ale nauczysz się wszystkich w taki sposób, aby móc stworzyć coś od początku do końca i wtedy ci, którzy znają się tylko na jednym, nie będą w stanie ci dorównać.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Aleksandra Kuźmińska

Koźmiński Business HUB

Akademia Leona Koźmińskiego

Rekrutacja na studia nadal trwa! Spotkanie online odbędzie się 23 września (czwartek) o godz. 17:00 na Facebooku ALK.

Dowiedz się więcej o kierunku i zapisz się na spotkanie już dziś: https://bit.ly/zrp_kozminski_2021_dzien_otwarty