Kompasy Vistuli 2022

Kompasy Vistuli 2022 – startuje trzecia edycja wielkiego konkursu dla absolwentów Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula

Turystyka żyje! Tłumy nad morzem, na Mazurach lub na górskich szlakach to powód do ogromnej satysfakcji. Owszem, pandemia odcisnęła głębokie piętno na tym ważnym sektorze gospodarki, ale powiało optymizmem. Pojawiły się nowe trendy i są nowe rozwiązania, a na czele zmian stoją ludzie z energią i pasją. Są wśród nich absolwenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Uczelnia, już po raz kolejny, chce uhonorować najlepszych z nich. Startuje właśnie trzecia edycja wielkiego konkursu dla absolwentów Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula – Kompasy Vistuli 2022.

Pandemiczny marazm w turystyce mamy za sobą, ale sytuacja w branży nadal jest trudna. Choć liczba turystów w tym roku wzrosła, a nawet padły frekwencyjne rekordy, wciąż stąpamy po grząskim gruncie. Ogromnym problemem jest brak kadr. Ci, co przetrwali, musieli wykazać się odwagą, wytrwałością i zawodowymi umiejętnościami. Na nowo musieli kreślić plany i strategie, sięgać po nowe rozwiązania i modele biznesowe.

W tych trudnych czasach polskiej turystyki bronią znakomici menedżerowie i przedsiębiorcy. Mimo skomplikowanych okolicznościach wkładają w swoją pracę całe serce, kreatywność i energię. To dzieki nim polska turystyka, rekreacja, hotelarstwo czy gastronomia prezentują wysoki europejski poziom. Są wśród nich absolwenci Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Ich kompetencje i zawodowa ścieżka są miarą sukcesu uczelni. Świadczą o wysokiej jakości kształcenia i praktycznego przygotowania do zawodu. Są jej najlepszymi ambasadorami.

Właśnie z myślą o nich – absolwentach zarówno polskich jak i zagranicznych – Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula organizuje konkurs „Kompasy Vistuli”, którego partnerem jest Polska Izba Turystyki. Przed nami trzecia edycja wydarzenia. Celem jest wyłonienie i uhonorowanie osób, które odniosły znaczący sukces na polu zawodowym związanym z szeroko pojętą gościnnością, mają zapał i potencjał, mogą pokazywać innym drogę i być przykładem.

Konkurs jest skierowany do absolwentów następujących uczelni:

  • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula;
  • Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji;
  • Wyższa Szkoła Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie;
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Rekreacji im. Mieczysława Orłowicza w Warszawie;
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Łodzi;
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
  • Uczelnia Vistula – kierunek Turystyka i Rekreacja;
  • Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna – kierunek Turystyka i Rekreacja.

„Kompasy Vistuli” zostaną przyznane w dwóch kategoriach: 

  • Menedżer – partnerem jest Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego;
  • Przedsiębiorca – partnerem jest MPI Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Organizatorów Spotkań. 

Konkurs jest otwarty. Kandydaci mogą zgłaszać się sami. Mogą też ich zaprezentować ich byli wykładowcy, przełożeni, współpracownicy oraz inni absolwenci.

Kandydatury są przyjmowane do 15 grudnia poprzez formularz dostępny na stronie konkursu:

https://www.vistulahospitality.edu.pl/o-nas/absolwenci/konkurs-kompasy-vistuli

Inicjatorem wydarzenia jest Rada Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, w której skład wchodzą przedsiębiorcy z branży turystycznej oraz dziennikarze branżowi.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędą się 7 kwietnia 2022 r.

Materiały prasowe Uczelni Vistula

Więcej: vistulahospitality.edu.pl