6 powodów dlaczego warto studiować w Warszawie

studia w Warszawie

Już niedługo czeka Cię wybór uczelni wyższej? W tym artykule przedstawimy Ci 6 powodów dlaczego warto studiować w Warszawie. Zobaczysz, że jest to wyjątkowe miasto, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przy wyborze uczelni. To przecież tam spędzisz kilka kolejnych lat swojego życia, a może nawet zostaniesz na dłużej. Poniżej powody dlaczego warto wybrać Warszawę.

1. Duży wybór uczelni

Należy podkreślić, że Warszawa to nie tylko duży wybór uczelni, ale duży wybór uczelni na wysokim poziomie. Jak podaje w swoim raporcie Polski Instytut Ekonomiczny, to absolwenci warszawskich uczelni, cieszą się największym w Polsce powodzeniem wśród pracodawców. Na wszystkich 63 uczelniach w stolicy otwarte jest setki kierunków, zróżnicowanych tematycznie, dlatego każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Najlepsze uczelnie znajdziesz na Warszawskiej Mapie Akademickiej.

2. Miasto studentów

W 2015 roku w Warszawie studiowało 292,6 tys, studentów. W skali Europy więcej studentów miał tylko Paryż! Oznacza to, że na 1000 mieszkańców miasto ma 134 studentów. To na prawdę dobry wynik. Zdecydowanie przyjemnie jest mieszkać w mieście, tętniącym życiem i pełnym energii, dzięki młodym ludziom takim jak Ty. Duża liczba studentów, oznacza ich znaczną rolę w kształtowaniu społecznej struktury miasta. Tak duża liczba studentów i absolwentów, nie może zostać niezauważona. Władze miasta tworzą różnego rodzaju wydarzenia, wspierają rozwój młodych ludzi i zachęcając ich, aby zostali w mieście i tworzyli je. O tym co studenci znajdą dla siebie w Warszawie, w dalszej części artykułu.

warto studiować w Warszawie studenci

3. Miejsca pracy

Warto studiować w Warszawie, bo jest to siedziba ogromnej ilości światowych korporacji, które z chęcią zatrudniają młodych mieszkańców stolicy. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy, korzystną dla pracownika, to Ty możesz wybierać gdzie chcesz pracować. Tysiące miejsc pracy to tysiące możliwości, tego jak możesz pokierować swoją karierą zawodową. Jednak Warszawa to nie tylko korporacje. To również możliwość pracy w mediach, start-upach i wielu innych małych i średnich przedsiębiorstwach, które w stolicy mają doskonałe warunki do rozwoju. A może myślisz o tym, aby otworzyć swój własny biznes? Czemu nie w Warszawie?

Kobieta na recepcji

4. Jest gdzie mieszkać

Warszawa oferuje studentom tysiące miejsc do zamieszkania. Jedną z najtańszych opcji, są domy studentów należące do poszczególnych uczelni. Jeśli zależy Ci na wyższym standardzie, możesz wybrać prywatny akademik. Akademiki zwykle zlokalizowane są w centrach miasta i mają dobre połączenia transportowe do uczelni, dworców i innych ważniejszych części miasta. My polecamy prywatny akademik – Pokój Studenta WAWA, który współpracuje z naszym zespołem. Więcej o tym dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie w akademiku tutaj.

Poza akademikami, można zdecydować się również na wynajem pokoju lub mieszkania. Rozwiązanie to będzie prawdopodobnie bardziej kosztowne i nie każde mieszkanie będzie w dobrej lokalizacji, ale zapewni Ci więcej spokoju i prywatności. Nieważne na którą z opcji się zdecydujesz – w Warszawie jest gdzie mieszkać, więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

pokój w akademiku

5. Kultura i rozrywka

Nie samą nauką student żyje! Może teraz nie zastanawiasz się, co będziesz robić na studiach poza studiowaniem, ale to też ważne, jakie możliwości spędzania wolnego czasu daje Ci miasto. A w przypadku Warszawy, możemy stwierdzić, że jest to miasto, w którym nie da się nudzić! Powiemy tylko, że stolica jest centrum kulturowo-rozrywkowym Polski. Restauracje, puby, bary, teatry, muzea, zabytki…I setki wydarzeń każdego roku – koncerty, targi, wystawy, warsztaty. Większość z nich znajdziesz na Facebooku w formie wydarzeń udostępnianych przez organizatorów. Polecamy również zajrzeć na stronę Mazowieckiego Instytutu Kultury gdzie znajdziesz aktualności z Warszawy i całego Mazowsza.

Kobieta na zdjęciu

6. Miasto możliwości

Warszawa dzięki swojej otwartości i nastawieniu na rozwój, daje mnóstwo możliwości na wielu płaszczyznach. W stolicy mieszka wiele ludzi o różnych narodowościach – również studentów, którzy zdecydowali się podjąć studia za granicą. Jeśli zdecydujesz się studiować w Warszawie, to bądź gotowy, że zawrzesz międzynarodowe znajomości, zarówno na uczelni jak i w późniejszym miejscu pracy. Dzięki dwóm lotniskom – Chopina i Modlin, duża część świata stoi przed Tobą otworem. Niskie ceny biletów tylko zachęcają do podróży. A jeśli chcesz zdobyć dodatkową wiedzę na studiach podyplomowych i kursach, to mało gdzie znajdziesz tak bogatą ofertę edukacyjną. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Warszawa jest w stanie zaskoczyć swoimi możliwościami.

red. Małgorzata Słowicka

One thought on “6 powodów dlaczego warto studiować w Warszawie

  1. Pingback: Japonistyka - studia dla każdego! Gdzie studiować? – Warszawska Mapa Akademicka

Dodaj komentarz