Ranking europejskich szkół biznesu „Financial Times” 2021

Opublikowana 6 grudnia 2021 przez „Financial Times” lista najlepszych szkół biznesu w Europie obejmuje uczelnie, które skutecznie kształcą przyszłych ekonomistów, menedżerów i finansistów.

Na 54. miejscu znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego jako lider kształcenia biznesowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Koźmiński jest też jedyną polską uczelnią, którą docenił brytyjski dziennik, umieszczając ją w swoim prestiżowym rankingu.

Najwięcej czołowych uczelni znajduje się w Europie Zachodniej. Pierwsze trzy miejsca pozostały takie same, jak w ubiegłym roku i zajmują je HEC Paris, London Business School i Insead. Uczelnia partnerska Akademii Leona Koźmińskiego – ESCP Business School – zajęła 14. miejsce.

Ranking uczelni powstaje na podstawie czterech szczegółowych zestawień pokazujących jakość programów i osiągnięcia absolwentów studiów MBA, EMBA, studiów magisterskich z zarządzania i studiów podyplomowych, publikowanych przez „FT” sukcesywnie w ciągu roku. Warunkiem znalezienia się zarówno w tych podrankingach, jak i głównym rankingu uczelni jest posiadanie akredytacji międzynarodowej AACSB lub EQUIS. Akademia Leona Koźmińskiego jako jedyna uczelnia w Polsce ma komplet akredytacji międzynarodowych. W rankingu EMBA 2021 „FT” Koźmiński zajmuje 29. miejsce, a w Masters in Management 2021 „FT”  – 49. miejsce w Europie.

— „Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do studiowania dla młodzieży z całego świata. Studenci w swoich wyborach często kierują się rankingiem „FT”. Chcą uczyć się w Europie, w kraju o dużej dynamice gospodarczej, jakim jest Polska i w Warszawie, która jest świetnie skomunikowana z europejskimi miastami i relatywnie niedroga w porównaniu z Francją, Szwajcarią czy Wielką Brytanią. Dlatego co piąty nowy student przyjmowany do nas na studia jest cudzoziemcem” – mówi prof. Grzegorz Mazurek, Rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Koźmiński jest też bardzo chętnie wybierany przez polskich studentów. Unikatową cechą uczelni jest praktyczne podejście do umiędzynarodowienia. Studenci ALK mają do wyboru studia w pełni angielskojęzyczne lub prowadzone w języku polskim, mogą skorzystać z wymiany studenckiej w ramach sieci ponad 200 uczelni partnerskich z całego świata, uczelnia co roku gości w Warszawie kilkaset osób z zagranicy w ramach programu Erasmus. Prowadzi programy double degree z kilkoma uczelniami europejskimi z rankingu „FT”, co daje możliwość uzyskania dwóch dyplomów w trakcie nauki. Jest partnerem strategicznym najstarszej uczelni biznesowej w Europie ESCP Business School i prowadzi jeden z sześciu europejskich kampusów tej instytucji.

Studenci Koźmińskiego rozwijają swoje pasje w ramach kół naukowych, konkursów i AZS-u. Liczne trofea uwieczniające ich zwycięstwa można obejrzeć na terenie kampusu. Największym osiągnięciem są kariery absolwentów – szybko rosnące zarobki i awans zawodowy, monitorowane przez „FT”. To one decydują o wysokiej pozycji Koźmińskiego w tym rankingu.

Więcej informacji i link do rankingu:

https://bit.ly/kozminski_54_eur_ft_2021

Ofertę rekrutacyjną Akademii Leona Koźmińskiego znajdziesz tutaj: https://mapaakademicka.pl/mapa-home/akademia-leona-kozminskiego/