Jest to kolejny artykuł z serii ,,progi punktowe”. Tym razem pod lupę brana jest Uczelnia Łazarskiego. Wyróżnia się ona na tle pozostałych, ponieważ oferuje bardzo prosty sposób naliczania punktów dla kandydatów na studia. Sprawdź sam.
Co jest brane pod uwagę?
Kandydaci na studia na Uczelni Łazarskiego nie muszą zbytnio martwić się o to, co zdawać na maturze. Mogą po prostu wybrać te przedmioty, na które mają ochotę. Ale jak to? Już tłumaczymy.
Na wszystkie kierunki (poza lekarskim) oferowane przez Uczelnię Łazarskiego, pod uwagę podczas rekrutacji brane są wyniki z 3 pisemnych egzaminów maturalnych.
Uzyskany wynik z matury na poziome podstawowym jest przemnażany przez 1,5, a na poziomie rozszerzonym przez 2. Jest to bardzo proste, prawda?
Czy się dostanę? 240 punktów…
W zasadach przeliczania punktów rekrutacyjnych zamieszczona jest informacja, że podstawą do przyjęcia kandydatów jest uzyskanie przez nich minimum 240 punktów. Zatem 240 punktów to próg punktowy, na każdy z oferowanych przez Uczelnie kierunków.
Oznacza to, że wyniki które chcesz brać pod uwagę, do przeliczania punktów rekrutacyjnych na Uczelnię Łazarskiego, muszą wynosić co najmniej na poziomie podstawowym 54% i na rozszerzonym 40%. Takie wyniki pozwolą na zebranie 240 punktów.
Jeśli jednak, nie udało Ci się uzyskać 240 punktów, to nadal masz szansę na dostanie się na studia na Uczelnię Łazarskiego. Należy w tym przypadku skontaktować się z Uczelnia, a Twój przypadek zostanie rozpatrzony indywidualnie.
Wyjątek!
Wyjątkiem jest kierunek lekarski, na którym pod uwagę, brane są wyniki z matury z biologii, chemii i matematyki lub fizyki. Nie jest gwarantowane dostanie się na studia z minimalną liczbą punktów 240. W tym przypadku limitem jest 90 osób.
Jeśli chcesz szybko przeliczyć uzyskaną przez Ciebie liczbę punktów na Uczelnię Łazarskiego, to skorzystaj z kalkulatora progów punktowych.
Więcej informacji o rekrutacji na stronie Uczelni.
red. Małgorzata Słowicka