Czy warto wybrać studia w IBO WAT? Przemysł zbrojeniowy, wojna informacyjna, prognostyka zagrożeń

IBO WAT

Dlaczego chcę studiować?

Jeśli myślisz o studiach, to po pierwsze warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Dlaczego chcę studiować? Jeżeli tylko dla samego studiowania, to wówczas wybór ma pośrednie znaczenie. Natomiast jeśli po to, aby znaleźć dobrą pracę to warto to przemyśleć. Wybór nie może być przypadkowy. W zależności od rodzaju pracy warto zwrócić uwagę zarówno na rodzaj studiów, jak i uczelnię. Poza wiedzą teoretyczną studia powinny zapewniać możliwość nabycia praktycznego doświadczenia oraz nawiązania pierwszych relacji z potencjalnie przyszłym pracodawcą. Wówczas możemy przyjąć, że wybór takich studiów był gruntownie przemyślany i przyszłościowo korzystny.

Zatem, jeśli interesuje Cię praca w przemyśle zbrojeniowym i obrocie specjalnym (m.in. handel uzbrojeniem), metodyka prowadzenia wojen informacyjnych w mediach społecznościowych lub poznanie tajników tworzenia skutecznych prognoz na rzecz publicznych instytucji rządowych i samorządowych, jak również wielkich i średnich przedsiębiorstw – to niżej została stworzona oferta odpowiadająca Twoim zainteresowaniom.

Instytut Bezpieczeństwa i Obronności

Instytut Bezpieczeństwa i Obronności to dynamicznie rozwijający się Instytut zlokalizowany w murach Wojskowej Akademii Technicznej. Uczelnia ta wyróżnia się wysoką jakością edukacji oraz prowadzonych badań naukowych, dzięki czemu absolwenci WAT cieszą się dużą popularnością wśród pracodawców.

W tym roku została zainicjowana zupełnie nowa inicjatywa ukierunkowana na zmianę dotychczasowego profilu kształcenia. Unikatowy na tle ofert krajowych kierunek „Obronność Państwa” został poddany szczegółowej analizie pod kątem rzeczywistych potrzeb rynkowych przy współpracy z partnerami krajowymi i zagranicznymi. W efekcie zidentyfikowano trzy obszary kształcenia pożądane przez współczesny rynek pracy:

  • PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY W SEKTORZE PUBLICZNYM I PRYWATNYM
  • WOJNA INFORMACYJNA Z WYKORZYSTANIEM MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH
  • PROGNOSTYKA ZAGROŻEŃ MIĘDZYNARODOWYCH I INFORMACYJNYCH

Obszar dedykowany przemysłowi obronnemu

Obszar dedykowany przemysłowi obronnemu został zaprojektowany z myślą o dwóch grupach studentów:

  • kształceniu aktualnego personelu polskiego sektora zbrojeniowego we współpracy z podmiotami publicznymi aktywnymi w tym segmencie rynku
  • kształcenia specjalistów, których intencją jest podjęcie zatrudnienia w sektorze zbrojeniowym w charakterze managerów, ekspertów od marketingu i handlowców, jak również młodych ludzi obdarzonych ambicją i zamiarem podjęcia własnej działalności.

Zdecydowana większość przekazywanych treści oraz umiejętności będzie miała charakter praktyczny, ściśle warunkowany realiami rynku obrotu specjalnego. Celem kształcenia jest wyposażenie studentów w kompetentną wiedzę pozwalającą odnaleźć się w realiach tej branży. O ten ostatni aspekt dba kadra złożona nie tylko z doświadczonej kadry akademickiej i oficerskiej, ale również wieloletnich pracowników sektora zbrojeniowego. Program został ułożony we ścisłej współpracy z przedstawicielami spółek aktywnych w tym segmencie rynku, co jest gwarantem wysokiej jakości i praktycznego charakteru przekazywanej podczas studiów wiedzy oraz umiejętności.

Obszar poświęcony wojnie informacyjnej w mediach społecznościowych

Obszar poświęcony wojnie informacyjnej w mediach społecznościowych to odpowiedź na wyzwania współczesnego rynku, na którym rośnie zapotrzebowanie nie tylko na informatyków, ale także specjalistów od obrony przed systemami manipulacji społecznej. Kształcenie jest realizowane z myślą o kształceniu profesjonalnej kadry dysponującej praktyczną wiedzą z zakresu sterowania społecznego na użytek trzech kategorii pracodawców:

  • instytucji publicznych,
  • przedsiębiorstw o międzynarodowym zasięgu działania,
  • organizacji pozarządowych.

W pierwszej kolejności studentom zostanie przekazana wiedza oraz umiejętności z zakresu ogólnej metodyki obrony przed operacjami informacyjnymi ukierunkowanymi na sterowanie zjawiskami społecznymi z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Następnie stosownie do wyrażonych przez studentów aspiracji kształcenie zostanie zaprojektowane stosownie do potrzeb jednego z trzech wskazanych wyżej segmentów rynku aktywnego w przestrzeni wirtualnej.

Obszar obejmujący prognostykę zagrożeń

Obszar obejmujący prognostykę zagrożeńzostał zaprojektowany w wyniku rosnącego zapotrzebowania rynku na specjalistów zdolnych do opracowania i doskonalenia mechanizmów prognostycznych umożliwiających przewidywanie zdarzeń i zjawisk mogących stwarzać zagrożenie dla państw, wyodrębnionych instytucji publicznych, dużych przedsiębiorstw o szerokim spektrum działania, jak również organizacji pozarządowych. Przyszli adepci sztuki prognostycznej zdobędą wiedzę nie tylko o istniejących metodach prognostycznych, ale również pozwalającą im wprowadzać modyfikacje stosownie do potrzeb potencjalnych zleceniodawców. Program został opracowany zarówno na potrzeby aktualnego personelu wymienionych wyżej podmiotów, jak i przyszłych kadr, które w przyszłości zasilą sektor publiczny i prywatny.

Intencją kierownictwa IBO WAT jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom rynku, tworzenie i doskonalenie programów zgodnie z realnymi potrzebami, a tym samym nieustanne modyfikowanie i eliminowanie tych elementów programów kształcenia, które są pozbawione możliwości praktycznego zastosowania.

Instytut Bezieczeństwa i Obronności WAT

IBO WAT w pierwszej kolejności kieruje się dobrem swoich studentów, których odpowiednie wykształcenie wpłynie na korzyści przyszłych pracodawców. IBO WAT występuje w roli łącznika między potrzebami publicznego i prywatnego pracodawcy, a aspiracjami i ambicjami przyszłych studentów, tak aby stworzyć wielokierunkowo korzystną sytuację.

Nasza kadra stara się myśleć o przyszłości, jako o dobru wspólnym kadry akademickiej, studentów oraz partnerskich instytucji. Zagwarantowanie tych trzech elementów pozwola na studia, które będą nie tylko mile wspominaną przygodą, ale również przyniosą korzyści w długofalowej perspektywie zawodowej naszych studentów.  

Zapewnimy wsparcie naszym najlepszym studentom w podjęciu zatrudnienia w wybranym przez nich obszarze kształcenia korzystając z relacji partnerskich nawiązanych z podmiotami aktywnymi w trzech obszarach kształcenia. Oczywiście, jeśli wszyscy nasi studenci okażą się równie dobrzy, będzie to dla nas okazją do radości, gdyż wówczas uruchomimy cały nasz potencjał, aby pasje i zaangażowanie naszych studentów przekuć na wymierne korzyści dla nich samych i dla całego rynku pracy. Dzięki temu wszyscy na tym skorzystamy.

Nie wierzysz? Zapraszamy do nas, nasze drzwi są zawsze otwarte.

KONTAKT:

Sekretariat IBO WLO WAT

Tel. 261 83 94 32

Email: izabela.mucha@wat.edu.pl

Pracujemy w godzinach ? 07:30-15:30

***